Centrum Bezpieczeństwa Facebooka – nowy portal dla rodziców

Facebook to bez wątpienia najpopularniejsze medium społecznościowe. Ciągle wprowadza nowości kierowane głównie do młodych – tym razem jednak postawił na rodziców.

Młodzi rodzice są niezwykle aktywnymi użytkownikami Facebooka – głównie mamy. Publikują zdjęcia pociech, lajkują przepisy i portale z poradami, dyskutują w Grupach, dzielą się spostrzeżeniami ze znajomymi itd. W ten też sposób nawiązują nowe znajomości i utrzymują kontakt z członkami rodziny. Jednak działania te zrodziły też liczne wątpliwości, obawy i pytania. Odpowiedzią Facebooka jest specjalny Portal dla rodziców. Został on zaprezentowany w grudniu 2016 roku i działa w aż 55 językach.

Centrum Bezpieczeństwa Facebooka z założenia jest skierowane do osób, które chciałyby lepiej poznać Facebooka i pomóc dzieciom korzystać z niej w bezpieczny sposób. O zagrożeniach czyhających w Internecie słyszał niemal każdy, ale nikt nie spodziewa się, że ofiarą może paść on sam lub jego pociecha.

Centrum Bezpieczeństwa Facebooka – nowy portal dla rodzicówPortal skierowany jest przede wszystkim dla użytkowników Facebooku, ale także tych, którzy nie mają swojego konta. Wiedza na temat zasad bezpieczeństwa w sieci ma jednak zachęcić wahających się do dołączenia do Facebookowej społeczności, albo chociaż niezakazywania korzystania z portalu dzieciom. Przygotowano przydatne porady, a eksperci ds. bezpieczeństwa pomogą w edukacji dzieci na temat bezpiecznego korzystania z nie tylko z Facebooka, ale i Internetu w ogóle.

Więcej o bezpieczeństwie na Facebooku: https://www.facebook.com/safety.

Post Author: admin

Dodaj komentarz