Darmowe narzędzia do tworzenia grafik w social mediach

Nie każdy ma umiejętność tworzenia grafik – poza zmysłem estetycznym trzeba też umieć rysować i projektować. Nie musimy jednak kończyć odpowiedniego kursu, wystarczy skorzystać z gotowych narzędzi.

Co ważne, wiele narzędzi do tworzenia grafik jest bezpłatnych. To wcale nie musi być tak trudne, skomplikowane i nie do przejścia, jak nam się wydaje. W Internecie jest tak wiele dostępnych programów do tworzenia podstawowych grafik, że warto z nich korzystać. Nie wymagają dużych umiejętności, ich obsługa jest prosta i intuicyjna, aby każdy w kilka godzin lub dni mógł je opanować. Narzędzia te umożliwiają tworzenie nieskomplikowanych grafik dla social media, memów, plakatów, wizytówek, ulotek informacyjnych, newsletterów, banerów reklamowych itd.

Grafiki to bardzo popularny i lubiany środek przekazu – nie tylko, co oczywiste, na Instagramie. Posty opatrzone zdjęciem na Facebooku czy innym kanale wyglądają na w pełni przygotowane, profesjonalne, atrakcyjnie. Chętniej w nie klikamy, a także udostępniamy je dalej. Te pozbawione grafiki giną w gąszczu innych. A zatem – jakie programy mogą okazać się pomocne w tworzeniu grafik?
Canva – bez wątpienia narzędzie to zdobyło największa popularność. Oferuje wiele funkcji – można stworzyć różne grafiki, m.in. ulotkę czy plakat, a także memy, prezentacje itd. w różnych rozmiarach. Można korzystać z wielu bezpłatnych szablonów, ale każdy z elementów można też dowolnie edytować – np. zmieniać kolor, czcionkę, dodać tekst itd. Po zakończeniu pracy pozostaje już tylko pobrać projekt lub udostępnić go bezpośrednio na Facebooku lub innym kanale. Jest też opcja korzystania z konta premium, który oferuje więcej szablonów i elementów.

Pablo – już sama nazwa podpowiada nam, co to za program. Narzędzie zostało stworzone przez Buffer i może służyć także jako rozszerzenie do przeglądarki. To naprawdę efektywny edytor grafik oferujący wiele rozwiązań. Można nawet dodać swoje logo, które program zapamięta. Można dodać do programu dowolne zdjęcie albo wybrać je bezpośrednio ze strony internetowej. Bardzo praktyczna jest też opcja pozwalająca na stworzenie grafiki w formacie właściwym dla Facebooka, Twittera, Instagrama itd. Można też gotowy projekt od razu umieścić na wybranym kanale social media.

READ  Czego szukaliśmy w Google w 2018 roku?

Recite – dzięki temu narzędziu zamieścisz cytat na swoim profilu na Facebooku lub Instagramie, ale w wyjątkowo ciekawy sposób. Program oferuje wiele gotowych szablonów. Po ukończeniu pracy możesz zapisać grafikę na dysk albo od razu wstawić ją na Facebooka, Pinteresta itd.

Photovisi – narzędzie do grafik pozwalające szybko tworzyć kolaże ze zdjęć. Co ważne, nie musimy dysponować kontem, aby z niego korzystać. Można sprawnie dodawać zdjęcia, wprowadzić tekst, zmienić kształt, kolor, tło itd. Możliwości jest wiele, a zatem dokonasz dowolnej edycji. Gotowy projekt zapiszesz na swoim dysku i udostępnisz za pomocą Facebooka, e-maila itd. Dostępny jest także pakiet premium – stworzysz wtedy grafikę bez znaku wodnego.

Narzędzi i programów do tworzenia grafik jest znacznie więcej, powyżej wymieniliśmy jedynie przykładowe. Warte wspomnienia są też m.in. Snapp, Stencil, Social Image Resizer Tool, Planoly itd., które też ułatwią przygotowanie grafik do social mediów i nie tylko. Jeśli znacie inne ciekawe, dajcie nam znać, a chętnie opiszemy je w kolejnych postach.

Fot. Erik_Lucatero

Post Author: Isomedia