Drony w Polsce coraz popularniejsze

Do niedawna drony, bezzałogowe samoloty, nie były w ogóle znane – dziś zyskują coraz większą popularność. Są zwrotne, nieduże i mogą być pożyteczne.
Drony mogą być bardzo pożyteczne, ale zależy, do czego je wykorzystamy. Przydatne są m.in. w nagrywaniu relacji ze ślubów, wyścigów, wydarzeń sportowych itd. Te nieduże urządzenia przydają się także leśnikom, gdyż pomagają w patrolowaniu lasów, łapaniu kłusowników, odnalezieniu zwierzyny itd.
Również służby ratownicze przyznają, że drony pomagają im w szukaniu zaginionych osób, co zdecydowanie ułatwia im pracę – w trakcie przeprowadzania trudnych i wyczerpujących akcji ratunkowych ma to duże znaczenie. Sprawdziły się też w armii i wielu innych dziedzinach. Oczywiście drony skonstruowane do celów wojskowych są wyposażone w technologię stworzoną dla nich, niedostępną w pozostałych modelach.
Ostatnio modne stało się też dostarczanie paczek za pomocą dronów. Czy będzie się to sprawdzać – czas pokaże. Nie można też pozwolić, aby drony jak gołębie pocztowe krążyły po mieście z przesyłkami. Popularne są też drony wykorzystywane do robienia selfie! Niebawem dostępne będą modele z funkcjami slow motion i rozpoznawania obrazu i możliwością publikowania nagrań od razu w sieci. To już nie jest prosty dron, lecz urządzenie, które może służyć jako dron, kamera sportowa i kamera IP.
Budowa dronów to stosunkowo drogie przedsięwzięcie – części wiążą się z wydatkiem nawet kilku tysięcy złotych. Wiele zależy od użytych materiałów, oprogramowania, wykorzystanej technologii itp. Jednak te o najprostszej technologii można kupić już za kilkaset złotych, co zdecydowanie wpłynęło na ich popularność i sprzedaż. Droższe są nowoczesne, bardziej zaawansowane samoloty, ale przy tym lekkie.
Zdarza się też, że konieczna jest licencja pilota bezzałogowych statków powietrznych – na przykład wtedy, gdy chcemy zarabiać na lataniu dronem.

READ  Jak zapewnić większą ochronę użytkownikom kanałów social media?

KKw,fot.JakeysPhotography123/Pixabay

Post Author: Isomedia