Edukacja niekoniecznie w szkole, ale i w Internecie

Szkołom wyższym wyrósł poważny konkurent – Internet. Jest interaktywny, a korzystanie z niego to wygoda – coraz chętniej zapisujemy się na kursy online.

Już od wielu lat uczniowie oraz studenci chętniej szukają informacji w Internecie niż w książkach w bibliotece. Moda na e-learning nie tylko nadal trwa, ale dynamicznie się rozwija. Taka forma zdobywania wiedzy jest szybsza i mniej wymagająca – oszczędzamy sporo czasu. Wystarczy kilka razy kliknąć, aby zyskać dostęp do licznych stron na interesujący nas temat. Można pokusić się o tezę, że szkoła jako najważniejsze źródło informacji to przeszłość.

Jednak do grona młodych adeptów wiedzy coraz chętniej dołączają także osoby dorosłe, nawet w wieku senioralnym. Obecnie dostępnych jest wiele kursów, szkoleń, warsztatów, a nawet studiów odbywających się przez Internet i kierowanych w zasadzie do każdej grupy wiekowej. Uruchamiane są też kolejne platformy służące do wspólnej nauki oraz portale edukacyjne, w tym specjalistyczne.
Edukacja niekoniecznie w szkole, ale i w Internecie

Są to m.in. lektoraty języków obcych, warsztaty komputerowe czy kursy z zakresu social media. Wybór jest niebywale szeroki i wciąż się powiększa – tak, jak i grono chętnych. Ukończenie kursu, szkolenia czy nawet studiów kończymy uzyskaniem certyfikatu lub dyplomu – identycznego jak na kursie tradycyjnym. Ponadto trzeba też pamiętać, że mamy powszechny dostęp do cyfrowej literatury, czyli podręczników, artykułów, badań, poradników czy literatury pięknej w formie e-booków.

READ  Netflix i Instagram razem?

Post Author: Isomedia