Facebook wreszcie usuwa usunięte zdjęcia

Skasowałeś zdjęcie z profilu na Facebooku? To wcale nie oznacza, że zniknęło ono na stałe – zwykle pozostawało na serwerach FB. Do tej pory jedynie przestawały być widoczne. Wreszcie sytuacja ta ulega zmianie!

Zdjęcia skasowane przez danego użytkownika z jego profilu na Facebooku nie były usuwane stale, lecz jedynie przestawały być widoczne. Portal ten przez wiele lat przechowywał je na serwerach. Wreszcie się to zmienia, gdyż sytuacja nie podobała się licznym internautom. Wiele osób co prawda wciąż nie zdaje sobie z tego sprawy.

zdjęcia w internecieTrwają prace nad ulepszeniem systemu, aby wykasowane przez nas zdjęcie do maksymalnie 30 dni znikały również z serwerów Facebooka. Do tej pory pozostawały na nich i dla osób znających ich URL (bezpośrednie internetowe adres) były do odtworzenia. Wystarczyło więc, że ktoś skopiował sobie odpowiedni link, a miał dostęp do danych, które chcieliśmy na stałe usunąć z sieci.
Coraz liczniej jednak pojawiały się głosy sprzeciwu, a liczne portale działające na rzecz ochrony prywatności i bezpieczeństwa w sieci informowały o możliwościach dotarcia do teoretycznie wykasowanych zdjęć. Okazuje się, że wreszcie wykasowane przez internautoów grafiki są usuwane nawet z serwerów Facebooka – i to znacznie szybciej niż do 30 dni!

O przechowywaniu przez Facebooka usuniętych danych było naprawdę głośno. Wysoko cenimy sobie prywatność, dlatego też zdaje się, że żadne media społecznościowe nie byłyby w stanie nie ulec naszym wymaganiom.
(KK)

READ  Jakie nowości wprowadził lub zapowiedział Facebook w czerwcu?

Post Author: Isomedia