Hazard w Internecie

Tylko 9 procent udziału na rynku hazardowym mają legalne zakłady bukmacherskie. Resztą dysponują nielegalni operatorzy. Tym samym przeszło 90 procent rynku hazardu w Sieci jest nielegalne.

Ustawa o grach hazardowych z 19 listopada 2009 roku (Dz.U. z 2009 r. nr 201, poz. 1540) określa kwestię organizacji i uczestnictwa w grach hazardowych. W zapisie tym widnieje informacja o zakazie gier w internecie poza zawieraniem zakładów sportowych u bukmacherów, którzy uzyskali licencję. Służby celne zaczęły ścigać osoby, które wygrały u nielegalnych operatorów.
Pomimo ścigania nielegalnych graczy, sami operatorzy działają jednak nadal, bez ponoszenia najmniejszych konsekwencji. Legalni bukmacherzy uważają, że to nie w porządku: powinno karać się nie graczy, ale operatorów działających bez pozwolenia.

Uczestnicy gier w Internecie często nie mają jednak świadomości działania niezgodnie z prawem. Wynika to z akceptacji regulaminu serwisu, bez wcześniejszego zaznajomienia się z nim, a w szczególności z informacją o istnieniu tylko czterech podmiotów organizujących w Polsce legalne gry hazardowe online.

hazard kasynoNiedozwolone jest bowiem nie tylko granie u bukmacherów, którzy działają bez zezwolenia ministra finansów, ale także organizowanie tego typu gier w internecie. Jednak większość graczy nie ma pojęcia o przepisach regulujących hazard. Potwierdza to liczba użytkowników korzystających z internetowych serwisów hazardowych: tylko w październiku 2014 r. nielegalny serwis odwiedziło ponad 4 miliony Polaków.

READ  YouTube z poziomu Adwords. Postaw na wideo!

Post Author: Isomedia