Informacje na własnej www

Co powinno znaleźć się na imiennej stronie internetowej? Czy dobrym pomysłem jest zamieszczanie zdjęć i filmów?

strona www informacjeStrona tworzona jako profil zawodowy to idealne miejsce na branżowe artykuły, filmy, zdjęcia i referencje, nie powinna jednak skupiać w sobie innych treści. Zamieszczanie na niej informacji niezwiązanych z branżą, w której pracujemy bądź która interesuje nas jako potencjalnych pracowników, jest zwyczajnie nieprofesjonalne. Oszczędźmy zatem sobie publikowania zdjęć z wakacji czy domowych pieleszy. Chyba, że zrobimy to w dodatkowym folderze bądź na blogu, przekierowującym czytelnika z naszej strony www. Może być to dodatkowym walorem, zwłaszcza jeśli pracujemy w zawodach związanych z rozrywką, literaturą czy sztuką.

Na stronie służącej celom zawodowym można za to dodać dużo więcej niż w życiorysie i liście motywacyjnym: zamieścić referencje, filmy, w którym pokazujemy swoje dobre strony, artykuły własnego autorstwa lub też traktujące pozytywnie o naszych dokonaniach.

Nazwa i pozycjonowanie strony www
Pamiętajmy również o nazwie strony – najlepiej, by składała się z naszego imienia i nazwiska. Warto też zadbać o pozycjonowanie, zwłaszcza gdy mamy popularne nazwisko albo popyt na branżę, w której działamy, jest duży.
W sytuacjach kryzysowych, gdy nie dysponujemy dostępem do komputera, a proszeni jesteśmy o wysłanie informacji o sobie, możemy to zrobić za pomocą smsa, podając w nim link do strony.
Posiadanie własnej www nie zwalnia jednak od wysyłania typowej aplikacji. Dołączmy jednak link do strony w mailu, powtórzmy go też w cv i liście motywacyjnym.

(MW)

READ  Black Friday – zegarki do -70%!

Post Author: Isomedia