Instagram Stories – jak korzystać?

Lubicie Snapchata? To polubicie także Instagram Stories! To jedna w najpopularniejszych i nowszych funkcji, jaką oferuje Instagram. Na górze są główki naszych znajomych – wystarczy w nie kliknąć, aby ukazała nam się ich historia.

Popularność komunikatorów – np. Snapchata, Messengera czy Whatsappa – sprawia, że inne firmy starają się stworzyć coś do niego zbliżonego. Można dodać też oczywiście własną historię. Możemy zatem zrobić i wstawić selfie, wpisać i edytować treść, zastosować też wybrane filtry czy ulubione emotki. Menu mieści się na górze zdjęcia. Po przesłaniu swojego Story można monitorować, kto ze znajomych ją zobaczył. Możemy też podpatrywać Story innych użytkowników.

Poza tym mamy Mamy wybór kamery – przednia oraz tylna – a także lampę błyskową. Edycja zdjęcia nie różni się od wspomnianego Snapchata. Na całym ekranie możemy jednak zamieścić tekst, czyli nasze „story”.

Ponadto po zamieszczeniu zdjęcia lub filmu w tzw. Stories, już po chwili, gdy wejdziemy na nasz wpis, będą widoczne osoby, które zainteresowały się naszą historią. Jest także możliwość edytowania ustawień – możemy mianowicie ukryć przed kimś relację, dać możliwość komentowania zdjęć lub z tego zrezygnować.

Media społecznościowe wciąż zyskują na popularności i poszerzają zakres oferowanych użytkownikom możliwości. Instagram zaś zyskuje fanów na całym świecie i ostatnio uchodzi za główną konkurencję dla Facebooka. Warto zatem znać jego możliwości!

(KKw / Fot. Pixabay/cc0)

Post Author: admin

Dodaj komentarz