Jakie nowości wprowadził lub zapowiedział Facebook w czerwcu?

Facebook dynamicznie się rozwija, aby nadążyć za oczekiwaniami użytkowników, ale także ich zaskakiwać. Jakie nowości wprowadzono w czerwcu?

Nieustanne prace nad rozwojem portalu i aplikacji to codzienność Facebooka. Nastała moda na social media, a wraz z wprowadzeniem smartfonów ułatwiono do nich użytkownikom dostęp. Korzystamy z rozmaitych aplikacji – m.in. w pociągu, metrze czy kafejce, aby umilić sobie czekanie. W czerwcu wprowadzono kilka ciekawych nowości dotyczących grup, kampanii oraz czatu. Wybraliśmy te, o których warto wiedzieć.

Przede wszystkim z Facebooka często wykrada się zdjęcia profilowe. To częsty problem, więc portal wraz z indyjskimi organizacjami zajmującymi się bezpieczeństwem opracowuje narzędzie, które ma znacznie ograniczyć te praktyki. Zapisanie zdjęcia profilowego czy udostępnianie go, robienie zrzutu ekranu itd. nie będzie możliwe.

Drugą ważną zmianą są informacje o grupach powstających na portalu. Administratorzy będą otrzymywać informacje na temat rozwoju grupy, aktywności jej członków itd. Dane są szczegółowe – m.in. liczba postów dziennie, w jakich godzinach grupa jest najbardziej aktywna, kiedy jest na niej największy ruch itd.

Dużym ułatwieniem jest też możliwość planowania postów w grupach.

Jakie nowości wprowadził lub zapowiedział Facebook w czerwcu?

Do tej pory można było planować posty tylko na fanpage’ach. Administratorzy i moderatorzy będą mogli zaplanować publikację postów o wybranej godzinie i dniu, co dodatkowo ułatwi im zarządzanie grupą i prace nad harmonogramem publikacji.

READ  Uważaj, w co klikasz w internecie

Post Author: Isomedia