Kurs zawodowy na asystenta seniora lub opiekuna osoby niepełnosprawnej

Nowością w ofercie są też kursy na asystenta seniora – zapotrzebowanie na takich pracowników wciąż rośnie, wraz ze starzeniem się społeczeństwa.

Jest wiele powodów, dla których warto zająć się opieką seniorów. To pożądany zawód zarówno na polskim, jak i zagranicznym rynku. Wykwalifikowani i doświadczeni pracownicy są niezwykle cenieni np. w Niemczech, Szwajcarii czy Austrii. Ponadto zapotrzebowanie to wciąż będzie rosnąć.

Wiele osób decyduje się na ukończenie kursu asystenta czy opiekuna seniorów i wyjeżdża z kraju, aby zarabiać godnie i w euro. Seniorzy za granicą otrzymują wysokie emerytury, mogą też liczyć na wsparcie rodziny – najbliżsi jednak nie zawsze mogą osobiście zaopiekować się seniorami rodu. Wtedy szukają ośrodków profesjonalnej opieki lub certyfikowanego asystenta.

Zwykle kierunki studiów podyplomowych dotyczące seniorów wybierają osoby pracujące z osobami starszymi – np. rehabilitanci czy pracownicy socjalni. Dla nich dobrą alternatywą są znacznie krótsze kursy zawodowe lub szkolenia. W bogatej ofercie znalazły się m.in. kursy na asystenta seniora.

Kursy na asystenta seniora organizowane są np. przez ośrodki opieki społecznej w danym mieście, ale też szkoły policealne czy firmy prywatne. Świadectwem ukończenia kursu jest odpowiedni certyfikat lub zaświadczenie. Ponadto certyfikat ukończenia szkolenia czy kursu zwykle jest wydawany w trzech językach, tj. polskim, niemieckim i angielskim.

Related Post

Be the first to comment

Leave a Reply