Medium – portal dla pisarzy i czytelników

Medium stanowi największą sieć społecznościową dla pisarzy oraz czytelników, miłośników literatury. Przypomina Tumblra, ale charakteryzuje się minimalistyczną formą. Tu najważniejsza jest po prostu treść.

Użytkownicy Medium za priorytet stawiają mianowicie wysoką jakość treści i to na niej się skupiają. Publikują historie ze swojego życia, mogą też zamieścić zdjęcia i inne grafiki lub też multimedia. Treści są zaś widoczne dla innych użytkowników serwisu, mających konto na tym portalu. Można czytać, śledzić wybrane historie i polecać je innym.

Co ciekawe, twórcami Medium są autorzy Twittera oraz Bloggera. Ta nowa sieć społecznościowa jest reklamowana jako nowa jakość. Mają nie stanowić autoreklamy swoich użytkowników, lecz naprawdę gromadzić wartościowy content. Medium staje się prawdziwym rywalem dla Facebooka, Google+ czy Instagrama.

Użytkownicy, co ważne, nie są zmuszani, aby zamieszczać tu wpisy – mogą jedynie przeglądać cudze, a także je oceniać. Warunek jednak jest – trzeba zalogować się z konta na Twitterze oraz podać swój adres e-mail, a otrzymamy zaproszenie do zarejestrowania się w Medium. Polecamy przekonać się osobiście, jak działa ten serwis – może okaże się dla Was naprawdę wysokiej jakości?

(KKW / Fot. Pixabay/cc0)

Post Author: admin

Dodaj komentarz