Gdzie można znaleźć bezpłatne kursy programowania?

Jeżeli chcesz nauczyć się czegoś lub zdobyć nowe umiejętności, warto poszukać odpowiedniego kursu w Internecie. Dostęp do edukacji jest teraz banalnie prosty – Internet stał się poważnym rywalem dla kursów tradycyjnych, podręczników, bibliotek.

Na rynku dostępnych jest wiele książek i poradników, z których możesz się uczyć. Nie jest jednak łatwo znaleźć te warte uwagi i wartościowe. Warto mieć listę sprawdzonych źródeł, na której można się oprzeć, a także korzystać z rekomendacji. Jeśli Twoi znajomi mogą polecić Ci miejsca, gdzie znajdziesz rzetelne informacje na dany temat – korzystaj. Jeśli nie, zobacz, co my możemy Ci polecić. Poniżej kilka dobrych źródeł, gdzie możesz czerpać wiedzę.

Learn Code The Hard Way. W tym serwisie znajdują się książki do nauki różnych języków programowania. Na przykład do nauki Ruby on Rails czy Phytona można skorzystać z bezpłatnej wersji HTML. Aby zgłębiać tajniki wiedzy na temat programowania i rozwijać swoje umiejętności, w Internecie znajdziesz też wiele innych dobrych źródeł.

CodeAcademy. Jest to jeden z najpopularniejszych serwisów edukacyjnych, gdzie zdobędziesz podstawy kodowania – HTML, JavaScript, CSS oraz inne. Dostępnych jest wiele kursów, a ich liczba stale się poszerza. Początkujący nie mają się czego bać, gdyż witryna jest bardzo intuicyjna i interaktywna.

Kursownik
. Jeśli wolisz czerpać wiedzę po polsku, warto wejść na Kursownika. Merytoryczna baza wiedzy obejmuje wiele przydatnych poradników. Podstawy różnych języków programowania, np. CSS czy HTML, a także umiejętność obsługi Photoshopa szybko opanujesz.
(KK)

READ  Edukacja domowa – co warto wiedzieć?

Post Author: Isomedia