Najpopularniejsze media społecznościowe – TOP 5

Social media zyskały tak wielką popularność, że trudno znaleźć kogoś, kto z nich w ogóle nie korzysta. Wpisały się w naszą codzienność i chętnie zakładamy sobie profile – oto najpopularniejsze z nich.

Jeśli nie masz konta na Facebooku, podobno nie istniejesz – tak twierdzą zwolennicy mediów społecznościowych. Dla innych z kolei to niepotrzebne i nachalne upublicznianie swojego życia. Prawda leży zapewne gdzieś pomiędzy – każdy z nas ma na ten temat inne zdanie. Nie zmienia to faktu, że social media prężnie się rozwijają – oto najpopularniejsze z nich. Zobacz TOP 5 najbardziej znanych mediów społecznościowych.

Facebook
Portal, którego nie trzeba obszernie opisywać. W Polsce to serwis społecznościowy numer jeden, mimo że ma swoich zwolenników, ale i przeciwników. Działa od 2004 roku, obejmuje ogromne ilości danych. Można udostępniać zdjęcia oraz treści, zakładać grupy i wydarzenia, prowadzić kampanie reklamowe.

Twitter
Popularny serwis społecznościowy służący do mikroblogowania. Wpisy mają limit znaków – 140. Popularne jest też używanie hashtagów, które segregują treści, co ułatwia wyszukiwanie tweetów.

Instagram
Rośnie w siłę! Szybko stał się jednym z najpopularniejszych serwisów społecznościowych. Można publikować zdjęcia i krótkie filmy, a także komponować albumy. Służy też jako narzędzie reklamowe dla licznych marek. Od 2012 roku należy do Facebooka.

LinkedIn
Serwis społecznościowy służący do tworzenia profili zawodowych. Umożliwia nawiązywanie kontaktów zawodowych, znalezienie pracy, pozyskanie i udzielenie rekomendacji, publikowanie ofert pracy, dyskusje itd.

YouTube
Bardzo popularny serwis – działa od 2005 roku. Można udostępniać i oglądać różne materiały wideo, a także subskrybować, oceniać, pisać komentarze. Po Google to największa wyszukiwarka.

READ  Netflix coraz popularniejszy

Post Author: Isomedia