Nowe technologie a sektor finansowy

Nowe technologie to prawdziwe wyzwanie dla tradycyjnych modeli biznesu, ale to one opanowują dzisiejszy świat, w tym branżę finansową. Coraz więcej osób korzysta z aplikacji internetowych i na telefon, a także realizuje różne usługi w banku zdalnie.

Obecne na rynku firmy z kategorii FinTech to wyjątkowa kategoria instytucji pozabankowych. Stawiają na nowoczesne i zaawansowane technologie do projektowania usług, które jednak nie byłyby możliwe bez Internetu oraz transformacji cyfrowej. Ich dobre przyjęcie przez klientów sprawia, że rozwijają się one coraz prężniej. Kształtowanie rynku usług finansowych dotyczy obsługi klientów czy prowadzenia firmy.

Rozwój branży FinTech w pandemii Covid-19

FinTech zyskał na znaczeniu przede wszystkim podczas pandemii koronawirusa – zdecydowanie wziął czynny udział we wzroście transakcji elektronicznych i zmienił nawyki oraz oczekiwania klientów zarówno do zakupów gotówkowych, jak też do realizowania wielu usług bankowych i finansowych.

Sektor FinTech – prężny rozwój i ciągle poszerzająca się oferta

Dzięki nowoczesnym technologiom sektor FinTech zapewnia wiele różnych usług, a ich liczba cały czas rośnie – są to między innymi usługi inwestycyjne, ubezpieczeniowe, bankowe czy płatnicze. FinTech szybko szuka odpowiedzi na coraz to nowe potrzeby konsumentów w zakresie realizacji szybkich i wygodnych płatności. Technologie finansowe wywierają duży wpływ na sektor bankowy już od wielu lat.

Nie tylko płatności online – aktualne trendy

Patności internetowe to tylko jeden z obszarów zainteresowania branży FinTech w rozwój innowacyjnych narzędzi finansowych. Przyszłość należy do automatycznych, bezobsługowych konceptów, które pomogą w cyfryzacji metod płatności za pomocą telefonów, smartwatchów oraz w utworzeniu tzw. podzielonych metod płatności. Ważnym trendem jest również obsługa i zabezpieczenie płatności dzięki technologii blockchain czy kryptowalutom. Stają się one coraz bardziej powszechne.

fot. geralt / Pixabay

READ  U e-lekarza

Post Author: Isomedia