Kilka powodów, dla których warto założyć własny blog

Chciałbyś mieć własny blog? Warto go prowadzić z wielu powodów – można je wymieniać naprawdę długo. Poniżej znajdziesz listę tych najważniejszych. Załóż swój blog i prowadź w nim zapiski, czerpiąc korzyści. Szczegóły znajdziesz poniżej.

Lubisz pisać, ale do tej pory chowasz swoje teksty do szuflady? A może notujesz wszystko w jednym z edytorów tekstu? Warto prowadzić notes z zapiskami albo… blog! Przekonaj się, dlaczego – powodów jest naprawdę wiele. Przede wszystkim w ten sposób ćwiczysz i rozwijasz warsztat. Najlepiej prowadzić go na prywatnym serwerze oraz pod własną domeną, co wiąże się z wydatkami, ale niedużymi. Jeśli sam nie wiesz, czy chcesz prowadzić blog, wciąż się wahasz i zastanawiasz, warto wybrać jedną z darmowych platform. Do bardzo popularnych należą m.in. wordpress.com, blox.pl oraz blogspot.com.

Wiele osób obawia się, że musi znać podstawy programowania, aby poradzić sobie z prowadzeniem bloga – to jeden z mitów. Blogowanie daje przede wszystkim satysfakcję, pomaga rozwijać umiejętność pisania, jest ciekawym hobby, a także sprawia, że nawiązujemy relacje z innymi – z naszymi czytelnikami, wchodzimy w dyskusje itd. Blog może ponadto służyć jako świetne narzędzie promocji – warto prowadzić go nie tylko prywatnie. Ponadto z czasem możesz zyskać status eksperta w danej dziedzinie! Twoi odbiorcy będą do Ciebie pisać z pytaniami jak do autorytetu. Jeśli Twój blog stanie się popularny, możesz na nim także zarabiać!
(KK)

READ  Reklama w wyszukiwarce Google

Post Author: Isomedia