Sprzedaż dzienników – kto najlepszy?

Ciekawi Was, kto jest liderem wśród dzienników codziennych? Sprzedaż w 2018 roku wyglądała następująca – na pierwszym miejscu Fakt, a najwięcej utraciła Gazeta Polska Codziennie i Gazeta Wyborcza.

Jak wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy podsumowujących 2018 rok, najpopularniejszym dziennikiem papierowym był Fakt – to on odnotował najlepszą sprzedaż. W zasadzie jednak wszystkie dzienniki odnotowały gorszą sprzedaż, a największe straty dotknęły Gazetę Polską Codziennie i Gazetę Wyborczą.

Wspomniany Fakt, lider 2018 roku pod względem średniej sprzedaży dzienników ogólnopolskich, odnotował wynik 237,7 tys. egzemplarzy, a zarazem spadek o 9,06 proc. w porównaniu do poprzedniego roku. Tuż za nim uplasował się, co nie jest zaskoczeniem, Super Express – wynik to 117,6 tys. egz., a spadek o 8,5 proc. Trzecie miejsce należy do Gazety Wyborczej z wynikiem 94,5 tys. egz. i zarazem spadkiem o 14,8 proc.

Czytacie dziennik, którego nie ma na podium? Kolejne miejsca zajęli: Rzeczpospolita, Dziennik Gazeta Prawna, Przegląd Sportowy, Gazeta Polska Codziennie, Puls Biznesu i Parkiet.

Fot:ChristopherPluta/KKW

READ  Hazard w Internecie

Post Author: Isomedia