Szkolenia internetowe dla seniorów

Seniorzy chętnie wykorzystują swój wolny czas, aby nauczyć się czegoś nowego i zyskać kolejne umiejętności. Wielu z nich chętnie uczy się korzystać z komputera oraz Internetu. Takich szkoleń jest zaś coraz więcej – warto porównać ich program przed wyborem.
Kursy z obsługi komputera oraz Internetu cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród żądnych wiedzy osób starszych. Chcą one poznać podstawy budowy i obsługi komputera, w tym także laptopa, ale i Internetu. Pragną nadążać i mieć wspólny temat z wnukami.

Ponadto zainteresowanie budzą również kursy organizowane przez Internet – nie tylko wśród seniorów. Młodzi cenią te kursy ze względu na oszczędność czasu, a seniorzy za to, że nie muszą wychodzić z domu. Często jest to dla nich trudne lub niewykonalne – np. dla osób mających problem z poruszaniem się lub niepełnosprawnych. Przeszkodą może też być niesprzyjająca spacerom pogoda, np. w zimie.

Kurs z obsługi komputera i Internetu przybliży im także zagadnienia dotyczące komunikacji internetowej i bezpieczeństwa w sieci. Dzięki takim kursom seniorzy mogą ciekawie i efektywnie spędzić czas, a także nawiązać nowe znajomości. Stają się też mniej zależni od innych. Mają wiele czasu, ale brakuje im środków finansowych na rozrywki – kursy online są jednak znacznie tańsze od stacjonarnych. Uczestnicy nauczą się m.in. wyszukiwać informacje, zakładać konto e-mail, chronić się przed wirusami, korzystać z wyszukiwarek, dzielić się zdjęciami, rozmawiać ze znajomymi, korzystać z mediów społecznościowych itd.
(KK)

READ  Edukacja niekoniecznie w szkole, ale i w Internecie

Post Author: Isomedia