Tableau – co to jest?

Tableau to program informatyczny przeznaczony do analizy danych (wizualizację), a także umożliwiający dzielenie się nimi poprzez tzw. dashboardy, jednoekranowe zestawienia. Więcej szczegółów poniżej.

Tableau – przyjemna analiza danych

Tableau rekompensuje braki m.in. Excela, czyli zapewnia m.in. odpowiednią wizualizację danych, interaktywność analizy, umożliwia projektowanie dashboardów i rozwój systemu raportowania. Dostarcza wiele cennych możliwości – wizualizacji, analizy i dzielenia się danymi. Można go obsługiwać na różnych urządzeniach, także mobilnych.

Intuicyjna obsługa – program dla każdego

Twórcom zależy, aby każdy, kto pracuje z danymi, rozumiał je i potrafił się nimi posługiwać, odpowiednio je prezentować, zadawać pytania, ujawniać różne zależności itp. Program jest praktyczny nie tylko dla analityków danych – sprawia, że każdy może wygodnie przetwarzać informacje i podejmować różne działania.

Kierowany jest zatem nie tylko do specjalistów IT oraz informatyków, ale także analityków, menedżerów, ale też naukowców, pracowników administracji publicznej, różnych osób występujących publicznie.

Rewolucja w podejściu do danych

Tableau to rewolucja w podejściu do danych, umożliwiając każdemu samoobsługę w analizie i wizualizacji wyników. Program ten skierowany jest do każdego, dlatego też jest łatwy i intuicyjny, jego obsługi można się szybko nauczyć.

Wizualizacja danych

Program umożliwia przetwarzanie danych w wykresy, ale czyni to inaczej niż inne systemy. Tworząc go, wykorzystano różne sprawdzone zasady wizualizacji danych i innowacje z ostatnich lat, dzięki czemu najprostsze formy prezentacji danych automatycznie prezentują się w postaci wykresów. Użytkownik dostaje zatem gotowy materiał do analizy.

Praca na dowolnym urządzeniu

Tableau to nowoczesny program, który umożliwia wygodne raportowanie i wizualizację danych. Korzystają z niego zarówno giganci biznesu, jak i nieduże firmy, które nie inwestowały w narzędzia do raportowania. Można na nim wygodnie pracować na różnych urządzeniach, także mobilnych.

Lena.k, f: 3844328 / Pixabay

READ  Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego płaciło telewizji Polsat za promocję.

Post Author: Isomedia