Telewizja online – jakie ma zalety?

Telewizja online zyskuje na popularności, mimo że tradycyjna też ma zwolenników. Jednak każdego roku część z nas rezygnuje z niej na rzecz tv online. Zastanawialiście się, dlaczego?

Telewizja internetowa to już realna i poważna konkurencja dla telewizji klasycznej – nie dziwnego, że wśród wielu z nas zdecydowanie z nią wygrywa. Czekanie na ulubiony program telewizyjny nie pasuje do standardów dzisiejszego świata – to główny powód, dla którego telewizja tradycyjna traci widzów.

Nie można oglądać tego, na co ma się ochotę, wiele programów, seriali i filmów w telewizji jest nudnych i nie chcemy ich oglądać. Na dobre produkcje trzeba czekać wiele miesięcy lub lat, a ciągle te same powtórki nie są dla nas niczym ciekawym. Z kolei telewizja online jest dobrą alternatywą i pokonuje część tych problemów.

Przede wszystkim telewizja online oferuje szeroki wybór programów, filmów i seriali, w tym wiele nowości i produkcji tworzonych specjalnie dla danej platformy, np. HBO czy Netflix, są też propozycje z innych krajów. To widz decyduje, co chce obejrzeć, a także, kiedy. Może też liczyć – jak w przypadku Netflixa – na podpowiedzi, co prawdopodobnie mu się spodoba.

Co więcej, można oglądać filmy i seriale w językach oryginalnych, od razu ucząc się ich, oswajając z wymogą, poznając słownictwo itd. W normalnej telewizji oglądamy zwykle nasz świat, ten zza okna – internetowa zaś daje nam szerokie spojrzenie.

Jednym z minusów internetowych platform może być ich cena, ale abonament za telewizję publiczną też płacimy. Poza tym koszty korzystania z telewizji internetowej obecnie są już konkurencyjne, a pakiety można dopasować do swoich potrzeb i gustu.

Poza tym telewizja na małym ekranie wraca do łask – widać to również po serialach tworzonych dla HBO, Netflixa itd. Otóż w obsadzie coraz częściej pojawiają się znane nazwiska. Występowanie w tych produkcjach nie jest już powodem do wstydu, a raczej wyróżnieniem, niemal prestiżem.

READ  Elektroniczny Krajowy Rejestr Karny

Lena, fot.tookapic/Pixabay

Post Author: Isomedia