U e-lekarza

Zmiany, zmiany, zmiany – projekt Ministerstwa Zdrowia ma zrewolucjonizować polską służbę zdrowia. Umawianie na wizyty przez internet, e-monitoring kolejki do lekarza oraz elektroniczne recepty będą pomocne pacjentom, lekarzom i farmaceutom.

Jeśli będziemy chcieli zarejestrować się do lekarza, zrobimy to jednym kliknięciem – przez internet. To już się dzieje w wielu placówkach służby zdrowia. Podobnie postąpimy, chcąc monitorować swoją kolejkę do lekarza. A kiedy zapomnimy o terminie wyznaczonej wizyty, będziemy mogli sprawdzić to również w sieci.
Elektroniczna dokumentacja medyczna pacjenta zakłada możliwość wypisywania e-recept. Coraz więcej lekarzy jest przychylnych temu rozwiązaniu. Mają już nawet stosowną ustawę, podpisaną przez prezydenta w marcu br. Aby skorzystać z tej innowacji, wystarczy tylko dowód osobisty pacjenta z podpisem elektronicznym. Resztę załatwia lekarz i farmaceuta, wypisując i odczytując w komputerze przepisane choremu leki.

Korzyści z cyfryzacji
Cyfryzacja nie tylko przyspieszy wszelkie działania w służbie zdrowia, ale zapobiegnie wystawaniu w kolejkach do rejestracji, a potem do lekarzy. Ponadto skuteczniej będzie można wykrywać fałszowanie recept, a farmaceutom zniknie problem z odczytywaniem pisma medyka.
Projekt ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia ma zrewolucjonizować służbę zdrowia. Do tego potrzebne jest jednak solidne przeszkolenie lekarzy, którzy mimo dostępów do komputerów w swoich gabinetach nie zawsze z nich korzystają.
(MW /fot. Pixabay/cc0)

Post Author: admin

Dodaj komentarz