Wakacyjny Festiwal Kompetencji Cyfrowych 60+

W lipcu raz sierpniu kolejny raz organizowany jest Wakacyjny Festiwal Kompetencji Cyfrowych 60+. Seniorzy w każdy wtorek mogą uczestniczyć w zajęciach dotyczących cyfrowych możliwości.

Kursy, szkolenia, warsztaty, a nawet studia podyplomowe coraz częściej można odbyć online. Jest to wygoda czasu i pieniędzy, a co za tym idzie znaczne ułatwienie. Jednak aby móc wykorzystywać możliwości Internetu w pełni, trzeba się dobrze odnajdywać w najnowszych technologiach. Z tego też powodu organizowane są liczne szkolenia dla seniorów – coraz więcej osób starszych pragnie korzystać z możliwości Internetu, ale nie każdy potrafi.

Pomysł Festiwalu Kompetencji Cyfrowych zrodził to alternatywa dla standardowych kursów komputerowych dla osób w wieku 60+. Mimo stereotypów i mitów, że seniorzy nie są zainteresowani tego typu nowinkami, rośnie liczba zainteresowanych zarówno tradycyjnymi kursami komputerowymi, jak i odbywającymi się online. Liczba przystosowanych do prowadzenia tego typu szkoleń także rośnie.

Rynek otwiera się na potrzeby seniorów, sprawdza ich zainteresowania, upodobania, preferencje.

Wakacyjny Festiwal Kompetencji Cyfrowych 60+

 

Jednym z pomysłów jest właśnie Festiwal Kompetencji Cyfrowych organizowany przez Fundację Zaczyn, czyli cykl spotkań kafejkowych, na których przedstawiane są nowości cyfrowe. Oczywiście są one dostosowane do wieku uczestników, czyli osób 60+. Spotkania są podzielone tematycznie, np. dotyczą możliwości w zakresie podróżowania, tj. korzystania z map online, rozkładów jazdy, zakupów biletów online czy przejazdu alternatywnymi środkami transportu typu Uber.

Partner programu: Szkoła Trenerów Metrum

READ  Bezpłatne kursy internetowe z marketingu

Post Author: Isomedia