Czy warto szkolić się przez Internet? Metoda ta ma wiele zalet!

Myślimy o doszkalaniu się, chętnie zapisalibyśmy się na jakiś kurs, przeszli popularne szkolenie, ale brakuje nam czasu albo energii po ciężkim dniu. Rozwiązaniem może być kurs online.

E-learning, czyli zdobywanie wiedzy przez Internet, cieszy się coraz większą popularnością. Nasuwa się pytanie, czy słusznie? Czy warto skorzystać z bogatej oferty kursów, szkoleń i warsztatów i wybrać coś dla siebie? Wiele osób docenia zalety – głównie oszczędność czasu oraz pieniędzy – ale obawia się o poziom takich zajęć.
Tego typu wątpliwości mają głównie osoby dojrzałe, które nauczone są, że nauka odbywa się w szkole i na studiach, w trybie stacjonarnym i na miejscu. Młodzi chętniej i bez większych obaw korzystają z platform internetowych, gdyż urodzili się w czasach, kiedy takie szkolenia były już na rynku – w czasach nowych technologii i aplikacji.
Można wymienić zarówno wady, jak i zalety e-learningu, a następnie każdy musi sam zdecydować, czy preferuje formę tradycyjną czy online. Warto jednak spróbować, gdyż ryzyko ponosimy niewielkie – cena kursu odbywającego się przez Internet jest znacznie niższa. To także jeden z głównych plusów e-learningu. Drugim jest zaś oszczędność czasu – nie musimy nigdzie jechać, a potem wracać. Dla wielu osób nie byłby to przejazd kilku ulic, a podróż do innego miasta.
Są jednak także minusy – kursy online na pewno słabiej nas motywują. Pytanie tylko, czy to wada metody nauki, czy słabość naszego charakteru.

READ  Jak wykorzystywać technologię w kampaniach?

Post Author: Isomedia