Wybieramy drukarkę laserową i tonery – co warto wiedzieć?

Drukarka laserowa może generować wysokiej jakości obraz za sprawą odpowiedniego tonera, czyli sproszkowanej mieszanki różnych substancji. Jak jednak dopasować odpowiedni toner do urządzenia? Poniżej wyjaśniamy, jakie są rodzaje tonerów i ich zastosowanie.

Jak powstaje obraz w drukarce laserowej?

Podstawowe akcesoria do drukarek laserowych to tonery – odpowiedniki tuszu w drukarce atramentowej. W rezultacie oddziaływania ciepła powstaje w niej druk kolorowy. Arkusz przechodzi przez rozgrzane wałki, które podnoszą temperaturę tonera. Roztopiony proszek zostaje wprasowany w warstwę wierzchnią kartki, tworząc szczegółową i estetyczną grafikę. Drukarki laserowe są szczególnie polecane do intensywnego użytkowania – między innymi w biurze lub do profesjonalnych zastosowań.

Drukarka z modułem zintegrowanym czy rozdzielonym?

W drukarkach laserowych toner oraz bęben mogą być zintegrowane lub rozdzielone. W tańszych urządzeniach są połączone – trzeba w nich co jakiś czas wymienić toner na nowy. Z kolei w drukarkach laserowych z rozdzielonymi akcesoriami można kontrolować stopień zużycia tonera. Wybór urządzenia zależy od naszych potrzeb i od intensywności użytkowania sprzętu – toner najszybciej ulega wyczerpaniu podczas drukowania obrazów i szczegółowych grafik. Osoby drukujące wiele dokumentów wybiorą drukarkę z bębnem i tonerem rozdzielonymi, a do eksploatacji domowym bardziej opłacalną opcją będzie model ze zintegrowanym modułem.

Jakie tonery do drukarek wybrać?

Wybierając tonery do drukarek laserowych, trzeba kierować się kilkoma kryteriami. Ważne, by były opracowywane w oparciu o wysokie standardy produkcji, z wyselekcjonowanych materiałów i przez renomowanych producentów. Dobre tonery powinna wyróżniać wysoka jakość wydruku, optymalna wydajność, produkcja zgodna z najwyższymi standardami oraz gwarancja. Szukając produktu w konkurencyjnej, niższej cenie, można rozważyć zakup tonerów zamienników.

Partner wpisu: https://www.tanie-tonery.eu/

KwK, f: WangXuefei / pixabay

READ  Pożegnanie z technologią 3D

Post Author: Isomedia