YouTube Kids – nowość!

Oferta kanału YouTube poszerza się o dodatkową atrakcję – YouTube Kids. Firma stawia na bezpieczeństwo dzieci w Internecie i stąd pomysł na nową platformę – przeznaczoną jedynie dla nich. YouTube Kids jest już dostępny w Polsce!
Media społecznościowe pełnią w naszym życiu ogromną rolę – na przykład z platformy YouTube korzysta ponad 1,5 miliarda użytkowników z całego świata. Codziennie wyświetlają oni łącznie około miliarda godzin filmów. Chętnie szukamy też treści dla dzieci. Zresztą duży procent użytkowników stanowią właśnie dzieci samodzielnie korzystający z serwisu.
Aby zapewnić im bezpieczeństwo i ochronić przed nieodpowiednimi treściami, YouTube stworzył specjalną aplikację. Jest ona dostępna pod nazwą YouTube Kids i działa od 2015 roku. Od premiery zyskała ponad 70 miliardów odtworzeń. Czy jest jednak dostępna w Polsce?
Tak, ale wirtualna przestrzeń dla dzieci oferowana jest w naszym kraju od niedawna. Jak pobrać? YouTube Kids jest w Google Play i App Store, gdzie można go ściągnąć bezpłatnie – na telewizor Smart TV, tablet, komputer czy smartfon. Warto dodać, że nie musimy być zalogowanym użytkownikiem.
Można wyszukiwać najróżniejsze treści, m.in. edukacyjne, popularne bajki, treści pozwalające odkrywać i rozumieć różne zagadnienia itd. Treści podzielono na 4 kategorie – Programy, Odkrywaj, Muzyka i Ucz się. W każdej z nich można znaleźć wiele ciekawych filmów i treści.
Każde dziecko może stworzyć swój profil, gdzie będą jego ulubione bajki, filmy i inne programy. Obsługa jest łatwa i intuicyjna, projekt przejrzysty. Pomyślano nawet o wyszukiwaniu głosowym dla małych dzieci, które jeszcze nie potrafią czytać i pisać. Znacznie im to ułatwi korzystanie z aplikacji bez pomocy starszego rodzeństwa albo któregoś z rodziców.
Zastosowanie odpowiedniego algorytmu sprawia, że rodzice mogą kontrolować tę platformę i oglądane treści, np. zawężając kryteria wyszukiwani itd. Jeżeli wśród wybranych przez dziecko treści będzie coś – naszym zdaniem – niewłaściwego, można od razu zgłosić to do twórców YouTube’a Kids.
Ponadto YouTube Kids oferuje też wyjątkowe filmy swoich partnerów, np. ZOO we Wrocławiu, ale też wielu innych. Przydatną funkcją dodatkową jest też minutnik – wystarczy ustawić czas, jaki przeznaczamy dla dziecka na oglądania bajek, a potem platforma się wyłączy. Dzięki temu nie musimy ustawiać czasu na zegarku i go pilnować, gdyż aplikacja z automatu się zablokuje.

(KKw/fot.3dman_eu/Pixabay)

Post Author: admin

Dodaj komentarz