Za starzy na nowe?

Ponad połowa 60-latków nie korzysta z telefonów komórkowych. Tylko jeden procent z nich posiada telefon typu smartfon. A z Siecią przez komórkę łączy się bardzo niewielu.

Z komórek korzysta ogółem ponad 80 procent społeczeństwa. Ludzie w wieku 25-39 lat nie wyobrażają sobie dnia bez telefonu. Natomiast ich rodzice i dziadkowie już nie. Większość użytkowników telefonów nowej generacji to ludzie przed 40. rokiem życia. Z internetu w komórce korzysta jedna czwarta uczniów i studentów, i tylko co ósmy człowiek przed 40-tką. W kolejnym przedziale wiekowym 40-59 lat internet w komórce używany jest przez 8 procent użytkowników, a wśród osób po 60-tce korzysta z niego raptem 3 procent.
W porównaniu do innych krajów Europy odsetek abonentów łączących się z Siecią przez komórkę ocenia się nisko – co siódmy Polak korzysta z tej opcji, podczas gdy w innych państwach udział ten jest dwukrotnie wyższy.

Kursy dla seniorów
Kursy nauki komputera i internetu dla seniorów, organizowane często i coraz częściej też bezpłatnie, przyciągają dość liczną grupę osób. Kursy takie organizują uniwersytety trzeciego wieku, centra seniora, miejskie biblioteki, ale także stowarzyszenia i fundacje zajmujące się problematyką osób starszych.
W programie takich kursów najczęściej znajdują się nauka obsługi komputera, korzystania z internetu i portali społecznościowych, komunikatorów internetowych, nierzadko też podstawowych programów graficznych i programów do obróbki zdjęć. Powstają nawet osobne kursy dedykowane właścicielom smartfonów.
(MW / fot. Pixabay/cc0)

READ  Gdzie można znaleźć bezpłatne kursy programowania?

Post Author: Isomedia