Zaczynasz pisać blog? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek!

Blogowanie staje się coraz bardziej popularne wśród internautów. Nowe blogi powstają jak grzyby po deszczu, ale trzeba się naszukać, aby znaleźć te wartościowe. Jak pisać, aby budzić zainteresowanie i zdobywać czytelników?

Masz ochotę zacząć prowadzić blog? To świetnie, bo mamy kilka porad, od czego wart zacząć. Tworzenie wartościowych treści w Internecie to dość złożone zagadnienie – warto znać podstawowe zasady, aby nasze teksty budziły ciekawość jak największej liczby odbiorców.

Zalet prowadzenia bloga jest naprawdę sporo, ale nie ma przepisu na udany blog – wiele zależy od sytuacji, pióra, tematyki, ale także szczęścia. Możesz świetnie pisać, a nie zyskasz popularności, a możesz pisać średnio i stać się bardzo poczytny! Mimo to dobrej jakości teksty na pewno zwiększają Twoje szanse, aby zaistnieć…
Najpierw musisz wybrać platformę – np. blogspot.com lub wordpress.com. Dobrą opcją jest zakup domeny oraz hostingu, dzięki czemu staniesz się niezależny. Zainstalujesz na niej system do blogowania, np. WordPressa, chyba najpopularniejszy system do tworzenia treści.

Wybierz przydatne wtyczki, a następnie regularnie publikuj wpisy. Zaplanuj je – jeśli wyjdziesz z założenia, że będziesz publikować wtedy, gdzie będziesz mieć ochotę, na pewno nie będą to cykliczne wpisy. Poza tym czytaj inne blogi, aby poznać mocne strony konkurencji. Jeśli blog ma pomóc Ci w biznesie, promuj swoje wpisy – niewielki nakład finansowy może przyczynić się do pozyskania szerokiej grupy odbiorców oraz klientów.
(KK)

Post Author: admin

Dodaj komentarz