Zalety kursów online

Tradycyjne szkolenia to świetna propozycja, ale jeśli nie mamy na nie czasu, możemy zapisać się na szereg warsztatów, kursów i szkoleń online. Jakie są plusy tego rozwiązania?

Rośnie grupa zainteresowanych edukacją prowadzoną przez Internet – oszczędza się czas i pieniądze. Wystarczy wykupić szkolenie, zmotywować się do wyboru terminu i je odbyć. A certyfikat otrzymamy taki sam na szkoleniu tradycyjnym.

Plusem e-learningu jest lepsza organizacja czasu – kursy online zwykle są podzielone na części trwające ok. 30 minut. Ważnym plusem jest też brak konieczności dojazdu. Ostatecznie można też odłożyć szkolenie na dogodniejszy termin.

Ile zapamiętasz podczas 6 czy 8 godzin tradycyjnego szkolenia? Efektywniejsze są jednak filmy, jeśli oglądane regularnie przez dwa tygodnie czy miesiąc. Trwają ok. 20-30 minut, ponadto można przewinąć lub zobaczyć powtórkę, zrobić sobie notatki. Szkolenie online działa dodatkowo na zmysł słuchu i wzroku. Na analizę materiałów możemy zaś poświęcić tyle czasu, ile chcemy.

Zalety kursów online

Otrzymujemy też materiały i mamy do nich dostęp w dowolnym momencie.
Wielką zaletą jest też kadra – to często profesjonalni trenerzy i znani praktycy. Szkolenia online mogą kończyć się też certyfikatem, jeśli nam na nich zależy. Po ukończeniu kursu otrzymuje się żetony uprawniające do zniżki na inny kurs. I tu kolejna zaleta – kurs online jest tańszy niż kurs na żywo. Wiele co prawda zależy od nas samych – naszych chęci i mobilizacji, ale uczestnicząc w szkoleniu online można wiele zyskać.

Firmy oferujące kursy i szkolenia online, a także coaching w tym zakresie: http://www.metrum.edu.pl/.

READ  Edukacja domowa – co warto wiedzieć?

Post Author: Isomedia