Lifelong learning – ucz się i rozwijaj całe życie

W edukacji przeważa obecnie trend lifelong learning, czyli uczenie się i zdobywania kolejnych kwalifikacji przez całe życie. Taka postawa zmniejsza ryzyko, że nie będziesz mógł odnaleźć się na rynku pracy, stracisz zatrudnienie lub szansę na awans.

Lifelong learning – koncepcja kształcenia ustawicznego

Wdrożenie idei lifelong learning to odpowiedź na zmiany społeczne, demograficzne i gospodarcze, które cały czas zachodzą na rynku pracy. Znaczenie kształcenia przez całe życie jest coraz ważniejsze także z powodu globalizacji oraz rozwoju nowych technologii. Efektywne uczenie się przez całe życie można realizować samodzielnie lub korzystaj z bogatej oferty edukacyjnej – jak między innymi kursy, szkolenia, warsztaty czy webinary. Pozwolą one na rozwój i realizację założonego celu, a także rozwój osobisty. Są niezbędne do funkcjonowania na rynku pracy. Weź jednak pod uwagę, że z wiekiem trudniej się nam się uczyć, a zachowanie ciągłości zapewni też sprawność umysłową i utrzyma mózg w lepszej kondycji. 

Strategia uczenia się jest promowana przez Unię Europejską

Ciągłe kształcenie jest jednym z trendów w edukacji w krajach Unii Europejskiej. To pogłębianie wiedzy i pozyskiwanie nowych umiejętności na każdym etapie życia, nie tylko w szkole czy na studiach.

K, foto: JESHOOTS-com / pixabay

READ  Wakacyjny Festiwal Kompetencji Cyfrowych 60+

Post Author: Isomedia