Nowe technologie rewolucjonizują biznes

Żyjemy w cyfrowej erze. Firmy i organizacje, które inwestują w cyfrową transformację, mają nad konkurencję przewagę. Wdrażania rozwiązań ze świata nowych technologii może pomóc w rozwoju przedsiębiorstwa. W jaki sposób ich wykorzystanie może wpłynąć na efektywność działań firm?

Niemal każda organizacja korzysta z danych, ale trzeba to robić umiejętnie – właściwie je grupować, analizować, przetwarzać i wyciągać z nich wnioski, by szanse na szybki rozwój biznesu były jak najwyższe. Nowoczesne firmy stoją przed wieloma wyzwaniami, dlatego wdrożenie wybranych rozwiązań z zakresu nowych technologii może okazać się dla nich korzystne. 

Technologia 5G.

Nie bez powodu 5G nazywana jest łącznością nowej ery. Rośnie liczba firm, które korzystają z tej technologii ze względu na szybkość, wyższą przepustowość danych, małe opóźnienia w transmisji i możliwość podłączenia wielu urządzeń (jak m.in. komputery, drukarki, skanery, smartfony, ale też inne urządzenia typu.

Zadbaj o bezpieczeństwo danych.

Dane w formie cyfrowej muszą być dobrze zabezpieczone przed utratą oraz atakami cyberprzestępców. Można też skorzystać z usług operatorów usług chmurowych, którzy mają odpowiednie kwalifikacje w kwestii zabezpieczania sieci. 

Chmura obliczeniowa.

W niemal każdej firmie dane można przenieść do formy cyfrowej: informacje finansowe, księgowe, dane osobowe, dane z czujników, wiadomości i korespondencję, plany dotyczące rozwoju czy usługi. Do ich przechowywania odpowiednia będzie chmura, bo aplikacje w niej umieszczone mogą działać z najwyższą wydajnością, jest też możliwość skalowania zasobów oraz optymalizacji kosztów. Poza tym takie rozwiązanie jest bezpieczne. Firma może zwiększyć lub zmniejszyć zasoby zgodnie z aktualnymi potrzebami. 

SD-WAN.

To nowa jakość sieci dla przedsiębiorstw. Korzystają one z różnych rozwiązań i aplikacji chmurowych, jak Dropbox, Office 365 czy Salesforce, a to oznacza konieczność nowoczesnego podejścia do budowy infrastruktury sieciowej. W ten sposób opracowano SD-WAN – czyli Software Defined WAN, rozległą sieć kontrolowaną przez oprogramowanie.

READ  Paliwo z plastiku?

K, f: heladodementa / pixabay

Post Author: Isomedia