Przyszłościowe studia – nowe technologie

Studia programistyczne, z zakresu IT czy nowych technologii uznawane są za przyszłościowe. To chłonne sektory, w których jest zapotrzebowanie na specjalistów. 

Studia i zawody przyszłości – nowe technologie

Studia z zakresu nowych technologii, cyfryzacja i zapotrzebowanie na wyspecjalizowaną kadrę sprawiają, że rynek pracy dynamicznie się przeobraża. W trakcie konferencji „Nowe technologie. Must have na rynku pracy” organizowanej przez Coders Lab, można było przekonać się, jakie perspektywy stoją przed absolwentami studiów czy kursów z zakresu IT.

Specjaliści ostrzegają, że 60% ludzi będzie w przyszłości pracowało w zawodach, których jeszcze nie ma – tak twierdzą badaczy z Oxfordu. Z kolei około 47% aktualnych zawodów, w których cały czas pracujemy, zniknie z rynku pracy albo przestanie mieć znaczenie. Dawniej nie mogliśmy przewidzieć, że obecnie modnymi zawodami będą m.in. social media specialist, SCRUM Master czy influencer. Innym trendem jest też coraz powszechniejsza możliwość pracy zdalnej, rozwijanie umiejętności i nauka języków obcych.

Sektor IT trendem przyszłości 

Cały czas rośnie zainteresowanie branżą IT, która staje się coraz ważniejsza. To nadal chłonny rynek, szybko rośnie zapotrzebowanie na specjalistów. Mowa nie tylko o programistach JAVA czy innych języków, ale też testerów, analityków danych czy SCRUM Masterów.

Automatyzacja i nowe miejsca pracy

Badacze z Oxfordu prognozują też, że aż około 85 milionów powodu automatyzacji straci pracę. Będą to te stanowiska, na których wykonuje się powtarzalne zadania i proste czynności. Będą jednak nowe zawody przyszłości, automatyzacja i nowe technologie będą wymagały obsługi specjalistów.

KwK, fot: harishs / pixabay

READ  Bezpłatne kursy internetowe z marketingu

Post Author: Isomedia