Zegarki ze specjalnymi funkcjami

Poznaj możliwości nowoczesnych zegarków, które ułatwią codzienne funkcjonowanie lub treningi – jak modele z dwoma alarmami lub obsługą mediów.

Zegarki z poziomem naładowania akumulatora

Bardzo praktyczną funkcją w prezentowanych w tej kategorii zegarkach jest poziom naładowania akumulatora. Najczęściej w zegarkach są one litowo-jonowe. Bateria może mieć różny okres żywotności – dzięki tej opcji nigdy nie zostaniemy zaskoczeni nagłym rozładowaniem się czasomierza. Czas pracy akumulatora zależy od sposobu i warunków używania zegarka, a wskaźnik rezerwy mocy jest niezwykle przydatny zarówno na co dzień, jak i podczas uprawiania sportów.

Wskaźnik naładowania akumulatora 

Gdy poziom naładowania akumulatora jest bliski wyczerpania, na ekranie zegarka pojawi się taka informacja. Warto wymienić wtedy jak najszybciej baterię u zegarmistrza albo samodzielnie. Pamiętaj też, że na przykład niskie temperatury skracają czas pracy akumulatora – w zimie zwykle trzeba wymieniać baterię częściej. 

Zegarki z poziomem naładowania baterii męskie i damskie 

Nasza oferta obejmuje nowoczesne zegarki z poziomem naładowania akumulatora zarówno męskie, jak i damskie renomowanych producentów – jak Citizen czy Festina. Zachęcamy do zapoznania się z całym asortymentem oraz złożenia zamówienia. W razie pytań chętnie służymy pomocą. 

Zegarki z dwoma alarmami

Podwójny alarm w zegarku sprawia, że można ustawić budzenie tuż po sobie – najpierw drzemkę. Jeśli nie lubisz porannego wstawania lub masz tendencję, by się spóźniać, opcja ta może być bardzo przydatna na co dzień. 

Dzięki niej mogą też obudzić się o różnych godzinach dwie osoby, ale jest to rzadziej używana możliwość. W naszej ofercie są zegarki z dwoma alarmami męskie oraz damskie renomowanych producentów szwajcarskich i japońskich – jak Alpina, Festina czy Citizen. Możesz wybrać model w swoim stylu – m.in. casualowym, sportowym lub klasycznym. 

Zobacz dostępne w naszym sklepie zegarki z dwoma alarmami i złóż zamówienie. W razie pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji. 

READ  Tonery oryginalne vs zamienniki – co wybrać i dlaczego?

Zegarki z chronografem do setnej sekundy

Jednym z popularnych rodzajów tego typu urządzeń są zegarki z chronografem do setnej sekundy. Zwykle posiadają one dodatkowy pierścień lub pierścienie wewnątrz tarczy oraz specjalne wskazówki, które informują o dziesiętnych częściach sekundy, minuty i sekundy. 

Co to jest chronograf w zegarku i jak działa?

Pierwsze chronografy powstały dużo wcześniej niż zegarki, bo na przełomie XVIII i XIX wieku. Chronograf to analogowy stoper, który uruchamiamy najczęściej przyciskiem znajdującym się na boku koperty. Po jego naciśnięciu zegarek zaczyna odmierzać czas. To przydatna funkcja dodatkowa, która pozwala na bardzo dokładne pomiary czasu. Osoby, którym zależy na wyjątkowej precyzji, często decydują się na zakup zegarka wyposażonego w chronograf. 

Wyjątkowa precyzja

Bardzo precyzyjne są zegarki z chronografem do setnej sekundy. Takie modele oparte są zwykle na trzech subtarczach, które odliczają sekundy, bieg minut i godzin, a także takie, które mierzą czas na poziomie 1/10 sekundy – zwykle są to zegarki sportowe z chronografem. Z nich powszechnie korzystają m.in. sportowcy, trenerzy i osoby prowadzące aktywny tryb życia, gdyż taki zegarek stanowi dla nich wygodne rozwiązanie.

Zegarki z wskaźnikiem dnia i nocy

Wskaźnik dzień-noc to jedna z funkcji, które nie tylko są praktyczne, ale też stanowią urozmaicenie na tarczy zegarka. Dla wielu użytkowników jest bardzo przydatna, ale dodatkowo stanowi element designu.

Wskaźnik dzień-noc w zegarku – co to takiego? 

Zaprojektowanie zegarków z wskaźnikiem dnia i nocy to odpowiedź na prawdziwą potrzebę marynarzy, którzy pływali na podwodnych łodziach. Gdy byli zanurzeni przez długi czas w wodzie, z dala od światła słonecznego, nie potrafi określić pory dnia. Zegarki z wskaźnikiem dnia i nocy były najprostszym sposobem, by ustalić, która dokładnie jest godzina, czy słońce już wstało, czy nadchodzi noc. 

READ  Jak wykonać bezwykopową zabudowę rur?

Zegarki ze wskaźnikiem dnia i nocy dzisiaj

Ta funkcja nadal jest bardzo przydatna i dostępna przede wszystkim w zegarkach z wyświetlaczem podwójnego czasu lub czasu światowego. Dzięki niej wiemy, jaka pora doby jest w innych strefach czasowych – czy na innym kontynencie nastał dzień, czy noc.

Zegarki z opcją dzień/noc zwracają uwagę także swoim wzornictwem. Wiele nowoczesnych wskaźników przyjmuje postać dwukolorowej tarczy, które stanowią zwykle interesującą i oryginalną formę. Zobacz dostępne modele i wybierz zegarek ze wskaźnikiem dnia i nocy dla siebie albo na prezent.

Kwk, f: SplitShire / pixabay

Post Author: Isomedia